X
تبلیغات
زولا
یکشنبه 28 مهر‌ماه سال 1387 ساعت 02:15 ب.ظ

                             زنان قربانیان خشونت  و جهالت 

  

 

زنده به گور کردن  پنج دختر در بلوچستان  پاکستان .

خبر خیلی  کوتاه بود  ،  سه دختر  به جرم انتخاب  شوهر اینده خود  ، توسط  مردان  خانواده وقبیله  به مرگ محکوم  می گردند  دونفر از زنان  مسن خانواده  هم که به حمایت از دختران خود  بر خواسته بودن  به مرگ محکوم می گردند .

مردان  طایفه عمرانی در دهکده باباکوت در منطقه جعفر اباد پاکستان   انتخاب شوهر  اینده توسط دخترهای نوجوان، توهین به سنت ها  و باورهای دینی خود می دانند و برای حفظ حرمت خانواده و قبله  این سه دختر را به مرگ محکوم می کنند ، انها این سه دختر را به خارج از شهر می برند  بعد با شلیک چند گلوله به انها  در حالیکه  هر سه زنده بودند ، انها را زنده بگور می کنند ، به همراه این سه دختر دو نفر از زنان معترض  به این عمل  مردان  ، نیز  زنده بگور می گردند .

اصرالله  زهیری  نماینده  ایالت بلوچستان در مجلس ملی  پاکستان ضمن دفاع از این عملکرد  مردان طایفه  عمرانی  می گوید " کسانی که کارهای غیر اخلاقی می کنند باید از مسله  ترس داشته باشند  " وی در ادامه می گوید  " این سنت های دیرنه ما هستند و من از انها دفاع می کنم " .

طبق گزارش کمیسیون  حقوق بشر پاکستان  در این کشور  هر ساله صدها نفر قربانی  قتلهای ناموسی می گردند . طبق این گزارش  در سال 2005 -174 نفر  در سال 2006 -270 نفر و در سال 2007 – 280  نفر از زنان  قربانی این خشونتها  شده اند .

اما این گونه خشونتها  فقط به پاکستان محدود نمی گردد ، صفحه حوادث روزنامه های کشور های منطقه پر از اینگونه  جنایت ها می باشند . بیشترین  خشونتهای ناموسی علیه زنان در پاکستان  ، ایران ، اردن ، عراق ، افغانستان ُ بنگلادش و عربستان سعودی  گزارش شده است . 

 

           این تصویر  دعا خلیلی دختر نوجوان عراقی است که بخاطر انتخاب همسر اینده اش  خارج از طایفه ای که  به ان تعلق  داشت  ، در شمال عراق  توسط خانواده به مرگ محکوم  می گردد ، انها دعا را  در خیابان در انظار عموم سنگ سار می کنند ، پلیس  شهر  که در محل حضور داشته نه تنها مانع این جنایت نمی گردد  بلکه خود نیز  تا به اخر ناظر  این جنایت می ماند . جرم دعا  عشق  بود او عاشق مردی شده بود که  به طایفه دیگر ی  ، قبیله دیگری  و مذهب دیگری  تعلق داشت . بعد از روی کار امدن دولت جدید در عراق خشنوت علیه زنان بشدت افزایش داشته اشت .

  

        خشونت علیه زنان در خیابانهای تهران  توسط مامورین   -  سنگسار زنان در ایران  

 

 

                                                تصویری  از زنان در بخشی از افغانستان  

  

            چه کسی مسئول این جنایت ها است ؟ چه کسی مسئول این خشنونتها است ؟ 

            چه کسی مسئول این محدودیتها است ؟   دولتها ؟ سنتها ؟، باورها  ؟ مردها ؟ یا ما زنان ؟  

 

                              راستی چه کسی ؟ 

  در اردن  قتلهای ناموسی  به امری روزانه تبدیل شده است  و هر ساله صدها زن قربانی این  جنایتها می گردند در همین زمینه 

 

قتلهای ناموسی  فقط به کشورهای  خاورمیانه  محدود نگشته  ، مردانی که از این کشورها به  کشورهای  غربی مهاجرت نموده اند  در انجا هم  تحت تاثیر  فرهنگ خانوادگی و باورها وسنتهای که با خود به دنیای جدید اورده اند ، کماکان به نام دفاع از ناموس و ابروی خانواده  دست به جناست می زنند . قتلهای ناموسی در اروپا 

 

                           

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo